İndesit Servisi – 444 6 305

Indesit Servisi arıza çözümleri uzun yıllardır İstanbul ilinde beyaz eşya ve buzdolabı arıza bakım hizmetleri alanında faaliyetini sürdürmektedir. Teknolojinin gelişimi ile birlikte özellikle internet üstünden talep oluşturan müşteri indesit servisi profiline hizmet vermek adına güncel imkanları kullanmaktadır. Indesit servisi hızlıservisal.com üzerinden talepleri alarak adından da bulunduğu gibi gününde ve çabuk hizmet vermektedir. Indesit Servisi arızalara uygun zamanda ev veya işyeri ayrımı yapmaksızın hizmet programını aksatmadan ve kalitesinden ödün Indesit Servisi vermeden işleyişini sürdürür. Verdiği hizmetle özellikle Indesit servisi olarak buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi gibi günlük yaşamda olmazsa olmaz cihazların kullanımlarının aksamaması sağlar.indesit servis
Nihai tüketicinin gündelik hayatındaki temel ihtiyaçlarını gidermesini sağlayan cihazların arızalarına hızlı ekonomik çözümler üretir. Indesit Servisi arızaların çözümünü yerinde yapmayı tercih eder. Cihaz taşımayı zaruri durumlar haricinde yapmaz.
Ancak atölyede yapılası gerekli arızaların teşhisini yaptıktan sonra müşteri onayını alınca atölyeye cihaz taşır ve arızayı maksimum indesit servisi 24 saat içinde çözerek teslimatını gerçekleştirir.
1- Indesit Buzdolabı çalışmıyor Elektriğe bağlı olan fiş doğru takılmamış olabilir ya da prizde elektrik enerjisi olmayabilir. Fişi ve elektrik akımını akımı sağlayan sigorta gurubunu kontrol edin.
2- Indesit Buzdolabı soğutucu bölümünde yan duvarlarda terleme şeklinde su damlaları oluşması. Dolap kapısının sık sık açılıp kapanması neden olabilir. Dolap içinde çok nemli ortam oluşması ya da yaşam alanında bulunan nem fazlalığı. indesit servisi Buzdolabı kapısını açık kalması. Sıvı gıda veya içeceklerin buzdolabında açık olarak muhafaza edilmesi. Soğutucu ayarını yapan termostat ayarının daha soğuk konuma alınması. indesit servisi Kapı açık kalma ya da kapının açma kapama sayısının azaltılması. Açık olarak indesit servisi kalan gıda ve içeceklerin uygun kaplar ile muhafaza edilerek dolaba konması. Oluşan damlacıkların kuru bez yardımı ile temizlenerek kontrolü sağlanması.
3- Indesit Buzdolabının Motoru (kompresör) çalışmıyor. Indesit Dolaba gelen elektrik akımının aniden kesilmesi ya da yüksek akım gelmesi. Çalışmayı keser. Fişin aniden çıkarılıp takılması sorun yaratabilir. Dolap içinde sirküle olan indesit servisi soğutucu gazın basınç dengesizliği nedeni ile kompresör koruyucu termik atar ortalama 5 -7 dakika içinde motor devreye girer ve çalışır eğer bu zaman sonunda çalışma gerçekleşmez ise servis teknisyeninden destek alınmalı ve kontrol edilmelidir. Buz çözme indesit servisi devresinde motor devrede olmaması doğaldır. Buz çözme işlemini yapan bir dolapta doğal bir durumdur bu döngü periyodik olarak tekrarlanır. Buzdolabının sıcaklık ayarı doğru yapılmamış olabilir. Bu durumda motorun devreye girme zamanları değişir.
4-Buzdolabı uzun zamanlı ve çok sık indesit servisi çalışıyor. Buzdolabı hacmi büyüdükçe çalışma süreside uzamaktadır. Indesit Buzdolabının bulunduğu ortam sıcaklığı yüksek ise dolabın sık ve uzun çalışması doğal bir durumdur. Buzdolabı yeni çalıştırılmış veya içine dış ortam sıcaklığında bulunan gıdalar konumuşsa yine sık ve uzun çalışma doğal bir durumdur. Bu gıdalar uygun sıcaklığı yakaladığında dolabınızda normal çalışma indesit servisi seyrine dönecektir. Dolap kapısı sık ve uzun süre açık kalırsa bu da uzun ve sık çalışmaya neden olur. Kapı aralık kalmış ya da iyi kapğanmıyor olabilir. Buzdolabınız çok düşük bir dereceye ayarlanırsa aynı olay devam eder. Sıcaklık ayarı indesit servisi biraz arttırılabilir.
5-Soğutucu Bölme Çekmecelerindeki gıdalar donuyor. Soğutucu bölme sıcaklığı çok düşük derdecede olabilir. Soğukluk Derece ayarını yükseltip kontrol edilmelidir . Soğutucu bölme çekmecelerinde saklanan yiyecekler donuyor. Soğutucu bölme sıcaklığı çok düşük sıcaklığa ayarlanmış olabilir. Soğutucu bölme indesit servisi sıcaklığını daha yüksek bir dereceye ayarlayıp kontrol edin.
6-Soğutucu ya da dondurucudaki sıcaklık çok yüksek. Soğutucu sıcaklığı çok yükseğe ayarlanmış olabilir. Soğutucu ayarının dondurucu sıcaklığı üzerinde etkisi vardır. Soğutucu ya da dondurucu sıcaklığı yeterli seviyeye gelene kadar, soğutucu ya da dondurucu sıcaklığını değiştirin. Kapılar sık açılmış ya da uzun süre açık kalmış olabilir, kapıları daha seyrek açın. Kapı aralık olabilir, kapıyı tamamen kapatın. Yakın zamanda büyük indesit servisi miktarda sıcak yemek buzdolabına konmuş olabilir. Soğutucu ya da dondurucu istenilen sıcaklığa indesit servisi ulaşana kadar bekleyin. Buzdolabının fişi daha yeni takılmış olabilir. Buzdolabının tamamen soğuması, zaman alır.
7-Buzdolabı çalışırken gürültü yapıyor. Ortam sıcaklığının değişmesine bağlı olarak buzdolabının çalışma performansı değişebilir. Bu normaldir ve bir arıza değildir. Sarsılma ya da gürültü. Zemin düz değil ya da zayıf olabilir. Buzdolabı yavaşça hareket ettirildiğinde sallanır. Zeminin buzdolabını taşıyabilecek kadar dayanıklı ve düz indesit servisi olduğundan emin olun. Gürültü buzdolabının üzerine konulmuş eşyadan kaynaklanıyor olabilir. Dolabın üzerinde bulunan eşyalar kaldırılmalıdır.
Çamaşır Makinesi Mekanik Arızaları ve Çözümleri Indesit Çamaşır makinesinin tamiratına ihtiyaç duyulduğunda yapılacak ilk iş makineni elektrik fişinin çekilmesi ve su bağlantısının kesilmesidir. Mekanik arıza meydana indesit servisi geldiğinde değişmesi gereken belli başlı parçalar ; Kayış Kasnağı, Körük hortumu, tuş panel grubu, kazan tamburu, amortisor, rulman. Çamaşır makinesinde oluşabilecek muhtelif arızalar ve çözümleri ;
Arıza 1: Çamaşır makinem su almıyor. Makineye bağlı olan su şebekesi musluktan kapalı olabilir. Musluğun açılması ile sorun giderilebilir. Makineye bağlı olan su giriş hortumu herhangi bir sebepten bükülmüş olabilir. Hortumun kontrolü ve düzeltilmesi gerekiyorsa değişikliği yapılabilir. Su giriş hortumu tıkanmış olabilir. Filtreler temizlenerek çözüm bulunabilir. Çamaşır makineninizin kapağı kapanmıyor olabilir. Tam kapandığı mutlaka kontrol edilmelidir.
Arıza 2 : Çamaşır Makinesi suyu boşaltmıyor. Su tahliye hortumu tıkanmış ya da bükülmüş zarar görmüş ve işlevini yerine getirmiyor olabilir. Hortumun kontrolü , tıkanıklığın giderilmesi ve düzeltmesi yapılarak sorun çözülebilir. Su tahliyeden pompa filtresi tıkanmış olabilir. Su tahliye pğompa motoru tıkanmış olabilir, filtre temizliği çzöüm olabilir. Su tahliye pompa motoru arızalanmış olabilir. Değiştirilmesi çözümdür.
Arıza 3- Çamşır makinesi suyu alıp hemen tahliye ediyor. Suyu tahliye eden hortum olması gerekenden alt seviyede ise bu sorun oluşuoyr olabilir. Hortumun seviyesi düzeltilmelidir.
Arıza 4: Çamaşır Makinesi Titriyor ya da yürüyor Çamaşır makinesinin ayak ayarları doğru ayarlanmamış olabilir. Ayak ayarı indesit servisi yapılarak çözüm üretilebilir. Çamaşır makinesine kapasitesinde fazla çamaşır fazla indesit servisi konulmuş ya da makine içindeki çamaşır ağırlığı dengesiz olabilir.
Arıza 5 : Çamaşır makinesi haddinden fazla gürültü yapıyor. Çamaşır makine kazan tambur rulmanları arızalanmıştır. Kontrolü sağlamak için kayış çıkartılarak tambur el yardımı döndürülerek bakılır ve mevcut ses rulmanlardan gelmeye devam ediyorsa rulman keçeleri değişir ya da rulmanlarla birlikte değişim sağlanır ve sorun çözülür. Makine tambur gövde yatağı gevşemiş ise gürültü yapar. Tambur yatağı kontrol indesit servisiedilerek sorun anlaşılır ve gevşemiş olan tambur cıataları yardımı ile sıkılarak sorun ortadan kaldırılır. Çamaşır makinesini yıkama motorunun rulmanları arızalanmış olabilir. indesit servisi Sorunu belirleyebilmek için kayış çıkartılarak motor çalıştırılarak anlaşılabilir. Eğer sesi bu rulmanlar yapıyor ise değiştirilir. Kazan ile tambur arasına yabancı cisim girmiş olabilir. Sorun bu cisim tespit edilip çıkartılarak çözülür. Makineninizin Rezistansı zamanla indesit servisi yerinden oynayarak çıkıp tambura sürtünerek ses çıkartıyor olabilir. Eğer rezitans sağlamsa yerine takılır. Sağlkam değilse yenisi ile değiştirilir. Çamaşır makinesinin amortisörleri arızalı olabilir. Kontrol edilerek sorun burada ise değiştirilir.
Arıza 6 : Çamaşır Makinesi çalışırken sarsıntı yapıyor. Çamaşır makinesinin taşıyıcı ayakları dengesinin zamanla bozulması indesit servisi bu sorunu ortaya çıkarabilir. Ayaklar dengeye getirilir ve sorun ortadan kalkar. Amortisörler arızalanmış ya da bağlantı cıvatalarından gevşemişse sorun ortaya çıkar. Arıza var ise amortisör değiştirilir. Gevşeme var ise bağlantıları sıkılaştırılırak sorun çözülür Çamaşır Makinesinin indesit servisi askı yayları zaman içinde çeşitli nedenlerde yerinden çıkmış olabilir. Çıkanlar yerine takılarak çözüm üretilir.
Arıza 7: Makine Deterjan çekmecesinde fazla köpük oluyor. Kullanılan deterjan yanlış olabilir. Otomatik çamaşır makinelerinde sadece otomatik makinelere uygun deterjan kullanılmalıdır.
Arıza 8: Deterjan çekmecesinden su geliyor. Makineye giren su istiab haddinden çok olabilir. Şebeke su muslukları kısılarak indesit servisi gelen suyun seviyesi ayarlanabilir. Makine taşıyıcı ayaklarının dengede olmaması aynı sorunu ortaya çıkartabilir. Denge indesit servisi sağlanmalıdır. Deterjanı koyduğumuz çekmece mevcut yuvaya iyi oturmuyor ya da deforme çatlak olmuş olabilir. Kontrol edilmelidir.
Arıza 9: Çamaşır makinesi deterjan almıyor . Suyu tazyiki yeterli olmayabilir. Şebekeden gelen musluk açılarak bu oran arttırılabilir. Deterjan çekmece klepesi kapalı ise makine deterjan almaz. Klepe kontrolü sağlanmalıdır. Suyun girdiği vanalarda bulunan ventiller ya da vanalar arızalıdır. Vana kontrolleri sağlanmalı.
Arıza 10: Çamaşır indesit servisi Makinesi Alttan Su Kaçırıyor. Suyu tahliye eden hortum deforme olmuştur yada yerinden çıkmıştır kelepçeleri gevşemiş olabilir.. Kontrol edilmeli. Çamaşır makinesi kapı körüğü delinmiş ya da yerinden çıkmış olabilir. indesit servisi Delik mevcutsa değiştirilir. Makine kazanı zaman içinde deforme olarak delinmiş olabilir. Kazan değişimi çözümdür. Isıtıcı rezistans yerinden oynamışsa su akıtma sorunu olur. Kontrol edilerek düzeltilmeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>